• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Tavsiye ve Teşekkürler
Site Haritası

Bireysel Terapi Nedir?

Bireysel Terapi Nedir? Bireysel Terapi Nasıl Yapılır?

Bireysel Terapi Nedir?      

      Bireysel terapi bir kişiyle yapılan bir psikoterapi türüdür. Kişi terapi sürecini tek başına takip eder. Daha çok sorunun kişinin kendi bireysel dinamiklerinden kaynaklandığı düşünüldüğü durumlarda tercih edilir. Ancak sorunun ilişkisel ailesel bağlamlardan kaynaklanması durumu bireysel psikoterapiyi dışlamaz. Tam tersine bu durumlara da son derece etkili olduğu klinik deneyimlerimiz arasındadır. 

     Bireysel danışmanlık kişinin kendi iç dünyasına bir yolculuktur. Bir yeniden kendini keşiftir. Hayata ve sorunlara farklı pencerelerden bakabilmedir.  Kişisel bir büyümedir. İç dünyası ile dış dünyasını bütünleştirme ve bir ahenge kavuşmadır.
      Bireysel danışmanlık hizmetinde kişi içinde bulunduğu durumu daha iyi analiz etme, nedenlere farklı farklı pencerelerden bakma, sorunu daha iyi anlama ve tanımlama becerilerini geliştirir. Terapist danışanın yeni geliştirdiği bu becerilerini var olan sorununun çözümünde ve farlı stratejiler geliştirmesinde kullanmasına rehberlik eder.
      Kişi kendi içine yaptığı yolculuk sonunda hayatının kontrolünü eline almaya hazır hale gelir. Bireysel terapinin nihai hedefi çeşitli nedenlerle kişide oluşan psikolojik sorunların giderilmesini sağlayarak kişinin daha doyumlu ve mutlu bir yaşam yolculuğu sürmesinin önünü açmaktır.
     Çocukluk travmaları, çocuklukta oluşan cinsel istismar ve fiziksel istismar, travmalar, depresyon, yas süreci başta olmak üzere bir çok psiko sosyal sorun bireysel psikoterapiyi zorunlu kılar.

Sentez cinsel Terapi, Aile, Evlilik ve Çocuk Merkezi olarak
Bireysel Terapi danışmanlık hizmetlerimiz:

-Hipnozla Bireysel Danışmanlık
-Cinsel Taciz
-Travma
-Korku ve Fobiler
-Cinsel Terapi
-Obsesif Kompulsif bozukluk(takıntılar).
-Öfke Kontrolü.
-Özgüven Eksikliği
-Sosyal Fobi
-Obezite(zayıflama tedavisi)
-Kişilik Bozuklukları
-Ölüm ve Yas Süreci


Shu. Güldane KAVGACI
Aile ve Evlilik Danışmanı & Cinsel Danışman